top of page

"38 Yaşında 2 çocuk annesi, hep kilo problemi yaşayan biri olarak Ayşenur Hanım’la tanışalı 6 ay oldu. Bu yolda çok şey öğrendim. Yıllardır “ yapamam, alamam, uyamam” diye başlayan “yemek yemeyi seviyorum” diye biten cümlelerim “kilo veremem” diye korkularım vardı. Beslenmeye bakış açım bu sürece ilk başladığım gün değişti aslında.  Alışık olduğum ve hep duyduğum “öğünler, saatler ne yeneceği, alışveriş listeleri” gibi dayatmalar ve “onu yeme, bu yasak” diye başlayan kısıtlamalar yoktu.
Ne ile başladık derseniz; kendimi tanımakla, vücudumun ne istediğini anlamakla, kendime ne sormam gerektiğiyle, neye ihtiyacım olduğunu doğru fark etmekle diyebilirim. Açlık tokluk derecelerimi ve kendime nasıl bakmam gerektiğini öğrendim. 
Şimdi açlık derecelerimi biliyor ve tıka basa yemiyorum. İstediğim şeyi yiyebilmeyi ve ölçüyü kendime özel ayarlamayı öğrendim. En önemlisi artık “Hayır” diyebiliyor veya erteleyebiliyorum. Kilomu kafama takmadan, yemek yemenin bir eziyet değil zevk olduğunu, mutlu bir şekilde besleneceğimi bilerek denge kiloma ulaşıyorum.


Bu beslenmeye başladığımdan beri psikolojik olarak daha rahatlamış, bedenen daha iyi hissediyorum. Pişmanlık ve suçluluk duymuyorum. Karamsar bakmıyorum. Bedenimi, zihnimi kontrol etmem kolaylaştı. Yaşamımı daha kaliteli ve mutlu sürdürebilmeyi öğrendim.


Bu yola çıkmamda bana destek olan, başarma gücünü aşılayan, hayatıma bu alışkanlıkları yerleştirmemi sağlayan Ayşenur Hanım’a sonsuz teşekkürler…

Çiğdem A.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Yıllardır süregelen ve gitgide şiddetlenen yeme bozukluğu sürecime dahil olup, atak sıklığımın fazlasıyla azalmasına olanak sağladığı için Ayşenur hanıma çok teşekkür ederim. Sadece bir diyetisyen değil, aynı zamanda bir psikolog gibi davrandığı için mesleğinin hakkını çok güzel veren değerli bir insan. Bana olduğu gibi bir sürü insana da umut olması dileğiyle…

Elif D.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Bugün Ayşenur Hanım ile tanışalı bir yıl oldu. Bu sürece başlamadan önce nasıl bir ruh halindeydim ilk bunu paylaşmak isterim. 82 civarı bir kiloyla sürece başladık. Kendimle barışık bir insanım diye düşünüyordum bedenen ama değilmişim. Hayata biraz da karamsar bakıyormuşum. Doyduğumu, ne zaman sofradan kalkacağımı bilmiyormuşum.

Ayşenur hanımla olan sürecimize başlangıçta besin kayıt formu tutarak başladık. ( Ne yalan söyleyeyim ben gerçekten yemek yemeyi seven bir insanım hala da öyleyim.) Hiçbir kısıtlama olmadan her gün yediğim yiyecekleri bir müddet not ettim. Uyku düzenimi, içtiğim suyu, attığım adımı biraz zahmetli gibi görünüyor ama bunları görmeniz ve bilmeniz açısından bu zahmete değer. Zaten bir süre sonra yazmama gerek kalmadı. Ben bu süreçte hiçbir yiyecek kısıtlaması yapmadım. Baklavadan, yaş pastaya kadar her şeyi tükettim. 

Hiçbir sorun yaşamadan, kilomu kafama takmadan, her gün tartılmadan yavaş ama devamlı adımlarla ilerledim. Peki ne yaptım? Ölçümü bildim. Ardı ardına yiyeceklerin hepsini tüketmedim. Zamana yaydım ama hiç bir şeyden kendimi kısıtlamadım. Bu döngü yavaş ama sağlıklı kilo vermemi sağladı. Bazen hiç vermedim. Ama süreci umutsuzluğa kapılıp bırakmadım ben neden kilo veremedim ya da aç kalayım gibi düşünceleri aklıma getirmedim. Hızla verilen kiloların hızla dönüşü olur sözüne daha önce çevremden şahit olduğum ve hazin sonu gördüğüm için denemedim.


Şu an ne hissediyorum ne öğrendim, biraz da bundan bahsedeyim. Şimdi 62 kiloyum hayata daha pozitif bakıyorum. Midemi tıka basa dolduramıyorum çünkü doyduğumu hissediyorum. Tabağıma yiyebileceğim kadar alıyorum. Doyduğumda bitirmeye çalışmıyorum. Kendimi midemi,  beynimi kontrol edebiliyorum. “HAYIR” demeyi biliyorum. Bu beslenme alışkanlığı benim yaşam kalitemi yükselttiği gibi yaşamımın da ta kendisi oldu. Ayşenur Hoca’ma hayatıma bu alışkanlıkları kazandırdığı için çok ama çok teşekkür ediyorum.”

Şaziye Y.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Ayşenur hanıma gittiğimden beri artık hayatıma daha neşeli devam ediyorum. Kilo vermekten de öte kendime uygun şekilde bir beslenme düzeni oluşturabilmem, sahip olduğum hastalıklarımın artık beni daha az etkiliyor oluşu verdiğim 10 kilodan daha önemli.
Belki komik gelebilir ama artık daha rahat tuvalete çıkabilmek bile beni çok mutlu ediyor.
Ayşenur Hanımı güleryüzlü sohbeti, motive etmesi ve diğer tüm  katkıları sebebiyle tavsiye ediyor ve tanıştığım için “İyi ki” diyorum.

Saliha S.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Ayşenur hanım harika bir insan. Her şeyden önce gerçekten çok pozitif ve her daim insanı motive ediyor. Başladığınız şeyi bırakma gibi bir düşünceniz olmuyor. Ben gebelik düşündüğüm dönemde gittim. Kadınlık hormonlarında bence beslenmenin büyük önemi var. Vücut ritmi düzeldikçe gebe kalma şansınız da artıyor. Ben şuan çocuğumu büyütüyorum. Herkese tavsiye ederim.

Zeynep Y.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Ayşenur Hanım' la tanışmamız  benim tartıda 92 kiloyu görmemle başladı. Hep gitmek isteyip ertelediğim bugün değil yarın diye diye beklediğim ama artık yeter deyip arayıp görüşmemle serüvenim başladı...
Yemek yemeği bilmiyormuşum ve öğrendim diyebilirim. Bu beslenme şeklinde canımın istediği pide lahmacun, tatlı türü şeyleri de yiyerek dengeyi koruyarak, yasak olmadan ilerledim.
Ben Ayşenur Hanım'ı çevreme anlatırken diyetisyen ve psikolog gibi biri diyorum. Bizdeki önyargı (çevre etkeni). Diyetisyene gidince kilo verirsin ama bırakınca kat kat fazlasını alırsın gibi cümleler… Ben bu yola çıktım ama düzenli dengeli beslenmeyi,  en önemlisi su içmeyi, isteyerek yürüyüş ve spor yapmayı, her şeyden yiyebilmeyi ama ölçüyle dengemi bulmayı, ulaştığım denge kilomda kalmayı öğrendim.
Normal ev yemekleri kültürümüzden farklı besinler olmadan ilerledim diyebilirim. Kendi porsiyonumu o an ki şartlara ve menüye göre ayarlamayı öğrendim.
Birçok arkadaşım benim beslenme şeklimden etkilendi. Bu sürecim onlara da örnek oldu.
En güzeli de artık hem kıyafetlerimin içinde, hem yemek yerken, hem egzersiz yaparken mutlu olmam.
Toplamda 23 kilo verdim. Bir seneyi geçti kilom sabit. Ama ben eski ben olmadığımı biliyorum.

Sinem C.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Ayşenur hanımla yaklaşık 1 yıldır çalışıyoruz. 90 kilodan 65 kiloya yolculuğumda kendisiyle çalıştığım için kendimi şanslı sayıyorum. Aç kalmadan düzenli ve dengeli beslenme ile sağlıklı bir biçimde 25 kiloya veda ettim. Anlattığı makaleler sayesinde neyi neden yaptığımızı daha net kavrayabildim. Benden sonra tavsiye ettiğim ve kendisiyle çalışan birçok arkadaşım da en az benim kadar memnun kaldılar. Mesleğini ve danışanlarını seven ve profesyonellik ile dengeleyen birisi. Kendisi ile biraz daha yolumuz var fakat şimdiden mesleğini böyle güzel icra ettiği ve yol arkadaşlığı için kendisine teşekkür ediyorum.

Ayşe Betül Ü.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü

Çalışan biri olduğum için dengeli beslenmek çok zor geliyordu. Kilomun üzerine çıkmaya başladım ve kendimi negatif hissediyordum. Ve bu gidişatı değiştirmeye karar verdim. Bir gün sosyal medyada gezinirken Ayşenur Hanımı gördüm. Ve hemen randevu alarak gittim. Ayşenur Hanımla tanışınca karşılıklı çok güzel bir enerji oluştu. Ve serüvenim başladı. Başlangıçta sadece kilomdan kurtulmak için bir arayışım vardı. Ama zamanla beslenmeye dair bakış açım epey değişti. Alışkanlıklarım farklılık kazandı. Dengeli beslenmek yaşam biçimine dönüştü. Kendimi dinlemeyi öğrendim. Bu süreçte her şeyden ölçülü bir şekilde yedim. Kendimi kısıtlamadan şunu yersem kilo alır mıyım diye stresli düşüncelere kapılmadım. "Ne kadar acıktım?" sorusunu hep sordum. Doyduğumu hissettiğim an çatalı bıraktım elimden. Her şey güzel gidiyor.  İyi ki varsınız Ayşenur Hanım.

Çiğdem T.

Danışan Yorumları: Danışanın Görüşü
Danışan Yorumları: İletişim
fff.jpg

Ön Görüşme Randevusu Alın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page